Nejen homo sapiens sapiens využívá tance jako předehry; rituální taneček coby nutný a nezbytný předpoklad úspěchu využívá veliká část tvorstva. Samci rajky dvanáctiperé třou 12 tuhých brků o obličejovou část hlavy samičky, aby dosáhli svého.

V politice je to stejné, tedy do chvíle, než je jasné, kdo koaluje s kým. Pak se natřásání peří vizuálně mění v pravý opak: partneři si navzájem ukazují, jak jeden druhého nechtějí. Čistý byznys: obě strany se potřebují, ale chtějí (se) prodat co nejdráže. Ačkoli do uzávěrky tohoto vydání nebyly výsledky "přelomového"" vyjednávání ČSSD-ANO-KDU/ČSL známy, je vysoce pravděpodobné, že nešlo o žádný přelom, ale o obyčejné druhé kolo trojstranných jednání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru