Na kterých místech světa se žije nejlépe ženám? Kde mají nejvíce svobody či nejlepší přístup ke vzdělání? Z těchto map, které nedávno zveřejnila britská stanice BBC, plyne, že kromě některých zemí západního světa jsou to také třeba Filipíny, Nikaragua či Ekvádor. Naopak Česko ze srovnání nevychází nejlépe.

10. prosince si svět připomíná výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv, prvního mezinárodního kodexu univerzálních práv člověka. Loni při této příležitosti vyšlo speciální vydání Hospodářských novin, do kterého přispěla řada světových osobností. Letos jsme se v souvislosti s Dnem lidských práv rozhodli zaměřit právě na práva žen.

Ve spolupráci s konferencí Forum 2000 jsme inspirativním ženám z celého světa položili jedinou otázku. Níže najdete některé z odpovědí.

Jsou v zemi, ve které žijete, ženy rovnoprávné mužům? Pokud ne, řekněte konkrétně, ve které oblasti mají ženy menší práva.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru