Uruguay nepatří ke státům, které by pravidelně obsazovaly titulky světových zpravodajských agentur. V posledních dnech je tomu jinak - a než to zase přestane, zkusme se u zájmu trochu přihřát. Nebylo by totiž od věci vzít si z jihoamerického příkladu ponaučení.

Tento týden prošel přes uruguayský Senát zákon posvěcující legální výrobu a distribuci marihuany. Globální povyk, který se kolem tohoto opatření strhl, jen dokládá absurditu světa, v němž je nám nuceno žít. V zásadě je to přitom všechno dávno jasné. Zcela legální jsou látky, které jsou doložitelně zdraví škodlivé, respektive mnohem škodlivější než výrobky z konopí. Zrovna Česká republika se světově rekordními čísly o spotřebě alkoholu a závislosti na něm by mohla vyprávět. Nebo taková Ruská federace, kde je až 40 procent populace geneticky zasaženo legálním alkoholismem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru