Bylo to od hlavy státu velmi hezké, že se místo na Nový rok rozhodla pozdravit občany už na Štěpána, v čase vánočním, kdy se i okoralá srdce rozněžňují touhou po blízkosti. Slibované "navazování na masarykovskou tradici" se ale příliš nepovedlo. Místo sváteční, obecně lidské a mravní úvahy - třeba o společné práci na "res publica" - přišlo prezidentské sebechválení v pěti bodech.

Od Miloše Zemana jako ostentativního bezvěrce se nedalo očekávat zamyšlení na téma radostné zvěsti o narození Spasitele. Přesto je zarážející, jak málo prezident hovořil o starostech a radostech druhých a naopak kolik času věnoval tomu, co všechno dobrého, radostného a prozíravého vykonal on sám.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru