Miloš Zeman by sám sebe jistě označil za muže velkých výzev a za zkušeného politika, myslícího několik tahů dopředu. Je možné, že v nadcházejících týdnech a měsících dostane příležitost, aby obě tyto kvality skutečně ukázal. A to nejen na vnitropolitickém hřišti, ale ještě v mnohem širším kontextu.

Z rutinního pozvání na reciproční návštěvu v Praze, kterou Miloš Zeman loni v říjnu v Kyjevě obdařil svého ukrajinského kolegu Viktora Janukovyče, se totiž mezitím stal složitý mezinárodní politický a diplomatický gambit - v němž Miloš Zeman nesmí vystupovat jako soukromník z Hradu, a dokonce ani případná shoda v rámci celé české zahraniční politiky zde není dostačující. V tomto případě se totiž Praha může stát prostředníkem politiky celé Evropské unie.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru