Není malých rolí, utěšují se herci, na které se nedostanou ty velké. Není malých úkolů, snažil se v noci přesvědčit prezident Barack Obama ve svém letošním Poselství o stavu unie Američany.

Na prahu svého šestého roku v úřadě se prezident ani nesnažil příliš předstírat, že by od republikánů, kteří drží většinu v dolní sněmovně Kongresu, a mohou tak blokovat jeho legislativní návrhy, čekal nějakou vstřícnost. A rovnou vyhlásil, že když to nepůjde jinak, bude konat sám.

„Kdykoli a kdekoli, kde mohu učinit kroky bez legislativy (schválené Kongresem) k tomu, abych rozšířil možnosti pro více amerických rodin, tak to udělám,“ řekl Obama v prvních fázích svého projevu. Přeloženo: pokusím se svou agendu prosazovat vlastními exekutivními prezidentskými výnosy, obejdu Kongres.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru