Miloši Zemanovi se po dlouhé době podařilo udělat něco, co je v jeho kompetenci, a jmenoval vládu. Nejspíš si během tohoto procesu našel i nového koníčka, spočívajícího v korektuře textů - byť zkomolená jména ministrů jsou bezpochyby trapas. Jeho pokus o projev nás opět ujistil, že žijeme pořád v České republice. V Evropě státníci řeší ekonomickou krizi, nezaměstnanost, energetiku nebo ekologické problémy. V Česku je největším problémem správně napsat několik vět.

Když už se Zeman zmínil o nedostatečné "profesionalitě" Sobotkovy vlády, je určitě škoda, že se zapomněl věnovat odcházející vládě svých přátel pod vedením Rusnoka. Výkon této vlády byl natolik tragický a diletantský, že z takto nízko nastavené laťky může Sobotkův kabinet těžit ještě hodně dlouho. Kdyby to snad nestačilo, stačí si vzpomenout na Nečasovu vládu, která ve svém finále připomínala chráněnou dílnu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru