Byla to sobota, 27. dubna 1996. Kampaň před volbami do sněmovny, které měly podle všeobecného očekávání potvrdit neotřesitelnou pozici Václava Klause a jeho pravicové koalice s ODA a lidovci, nabírala obrátky. Jižní Moravou, kdesi mezi Bzencem a Strážnicí, projížděla rozhrkaná karosa s nápisem Zemák a růží na boku.

Volební autobus sociální demokracie vezl na své palubě pestrou sestavu někdejších oddaných přátel a pozdějších stejně oddaných protivníků: Miloše Zemana, Václava Grulicha, Miroslava Šloufa a taky jednoho hubeného rozcuchaného mladíka s velkými brýlemi, kterého přišel spolucestujícím novinářům představit člen osádky Zemáku Wiliam Pešek. "Měli byste se seznámit. Tenhle chlapík má velkou budoucnost."

Upřímně řečeno, na první pohled to úplně nevypadalo, koho by zajímala sedmička jihomoravské kandidátky, zvlášť když jste z pražských novin a svou práci děláte už dobře čtyři roky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru