Se zpožděním deseti vteřin sledovali čínští diváci olympiádu v Pekingu v roce 2008. Bylo to preventivní opatření ze strany čínského režimu: kdyby někdo ze sportovců začal mávat tibetskou vlajkou, měli čínští cenzoři deset vteřin na to, aby přepnuli kamery.

V Soči, pokud víme, se nic takového nechystá. Téma lidských práv však visí ve vzduchu a pořadatelská země má co vysvětlovat: Putinův režim se proslavil omezováním názorové svobody a nebývale vysokou úmrtností opozičních novinářů. V zemi bují xenofobie a násilí proti imigrantům probíhá před přimhouřenýma očima pořádkových služeb. Jako by to nestačilo, podepsal Putin loni v létě zákon proti "propagaci homosexuality", který umožňuje trestat polibek na veřejnosti absurdně vysokou pokutou nebo patnácti dny vězení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru