Poměrně zmatený dnešní projev ruského prezidenta Vladimira Putina před novináři jako by dával za pravdu těm, kteří tvrdí, že Putin je možná nemocný a neví, co dělá. Přes to, že si ruský prezident občas protiřečil, je jeho sdělení poměrně jasné: on vlastně na Krymu nic neudělal, Západ se mýlí, ruskou ekonomiku invaze jeho vojsk na Krym nepoškodila, a pokud nebude po jeho, tak zasáhne i na východní Ukrajině. Samozřejmě jde o "krajní řešení" a udělal by to jen nerad.

Ve skutečnosti ovšem hrozí, že pokud se situace na Ukrajině "nenormalizuje" a Západ ho dál nebude chápat, může zasáhnout i na východě Ukrajiny. Už proto má zařízené "pozvání", a pokud se na něj ještě obrátí "lid", což nebude těžké zařídit, tak se k tomu odhodlá. A pak by mohla vypuknout skutečná válka. Putinovi je to ovšem zřejmě jedno. Jde mu o rozšíření ruské sféry vlivu. Ostatně jak řekl, zásah na obranu rusky mluvících obyvatel na Ukrajině je v ruském národním zájmu, a dokonce jde i o zájmy ekonomické. Ovšem to vše je samozřejmě humanitární mise, zdůraznil v dalších větách.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
reklama