Tak tady se musím zastat Zdeňka Škromacha. Nikdo mu přece nemůže vyčítat, že tak úplně přesně nechápe, co to vlastně napsal minulý pátek na svůj Facebook.

Úplně přesně to totiž znělo takto: „Tak tady se musím zastat Jirky Dienstbiera. Nikdo mu přece nemůže vyčítat, že jako občan USA hájí zájmy své vlasti a amerických firem.“ Pan místopředseda Senátu tím narážel na názor ministra pro lidská práva, že by Rusko, přesně řečeno rusko-české konsorcium MIR.1200, nemělo být kvůli dění na Ukrajině připuštěno k plánované dostavbě jaderné elektrárny Temelín. A protože se Dienstbier narodil ve Washingtonu, kde tehdy, v roce 1969, jeho otec - ještě jako prominentní komunistický novinář - pracoval, má americké občanství. Zdeněk Škromach se zamyslel, dal si dohromady jedna a jedna – a vypadlo mu z toho, že Dienstbier tak chce získat výhodu pro americkou firmu Westinghouse, která se o temelínskou zakázku také uchází.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru