Tyhle první jarní dny jsou pro mnoho lidí rizikové: pro alergiky, kardiaky, berní úředníky, daňové parazity, fanoušky Arsenalu - a sociální demokraty. Ti totiž obvykle v tenhle čas mívají napilno. Občas svrhnou omylem vládu, aby pak moc nevěděli, co s tím vlastně dělat (jako Jiří Paroubek přesně před pěti lety), pravidelně ob rok mívají svůj sjezd, a ještě k tomu jim do toho někdy vypukne nějaká pořádná mezinárodní krize nebo přímo válka. Štěstí, že se letos žádná vrcholná stranická akce nekoná, protože kdo ví, co všechno by se ještě mohlo stát.

Jako tehdy v době bombardování Jugoslávie. V pondělí od jeho začátku uběhlo už patnáct let, což je samozřejmě nepromeškatelná příležitost k všeobecným vzrušeným debatám, zejména na téma podobnosti Kosova se situací na Krymu a výroku o "humanitárním bombardování". Těm se samozřejmě radši vyhneme, autor snad jen cítí jako svou povinnost požádat všechny, kdo si údajná slova Václava Havla tolik oblíbili, aby si je pořádně ještě jednou přečetli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru