Babiš je ve sněmovně skoro půl roku a málokdo ví, co si s ním počít. Po ovládnutí vydavatelství Mafra eliminoval vliv mocného mediálního hráče - ať o něm MF Dnes nebo Lidové noviny napíší cokoli, vždy budou mít na talíři, že toho nedělají dost nebo odvádějí pozornost od jiných témat. Současně jsou pod tlakem, aby se vyjadřovaly ke každému Babišovu kontroverznímu výroku, a těch on zvládne hodně - naposledy jeho útok na Echo24.

Další část mediální scény tak nějak doufá, že by z Babiše mohl být vcelku schopný a slušný politik, stačí mu jen trochu pomoct. A tak mu Erik Tabery napsal výchovný dopis, jako bychom neřešili vrcholnou politiku, ale nevhodné chování na dětském táboře.

Je zbytečné se bavit o tom, že vzhledem k Babišovu střetu zájmu nemá na pozici ministra financí co pohledávat. Jak naposledy upozornil Daniel Anýž, v USA by mu takováto extrémní kumulace moci neprošla.

Pokud se český zájemce o politické dění nechce nechat zmást Babišovým dobrosrdečným výrazem a image hodného strejdy ho poněkud mate, asi víc než čeští komentátoři mu v orientaci na politické scéně pomohou další produkty z USA - seriály Boss a House of Cards.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru