Zdá se, jako by snad někteří Češi začali opět zpívat starou hospodskou píseň - a nechápali, že jde o ironii. "Kde děti neznaj svý mámy a táty - to je ta země zla Spojený státy." Při sledování diskusí o krizi na Ukrajině, na sociálních sítích i v televizních pořadech postavených na hlasech diváků lze často vyslechnout argument, že USA jsou buď stejně hrozné, nebo dokonce horší než Rusko prezidenta Putina. Tedy je třeba mít pro Ruskou federaci a její politiku vůči Ukrajině pochopení, je to přece ruská sféra vlivu, jde o geopolitickou hru, která je minimálně srovnatelná s hrami Spojených států.

Nehájím Putinovo Rusko, ale podívejte se na Ameriku, ta dělá ještě horší věci, říkají mnozí Češi, převážně nalevo, ale nejen tam. Vychází jim pak často z toho, že by Česká republika měla na obě země - na Putinovo Rusko i na Spojené státy - hledět minimálně se stejným podezřením a v ukrajinské krizi se co nejméně angažovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru