Americký seznam sankcí se rozrostl o sedm Rusů a sedmnáct ruských společností. Také Evropská unie rozšířila svůj seznam z třiatřiceti na osmačtyřicet osob. Analytici znovu probírají jména, aktiva a vliv dotčených lidí. Někteří si znovu kladou otázku, zda mohou jakékoliv sankce vůbec fungovat alespoň tak dobře, aby změnily chování konkrétních lidí.

A znovu je to všechno tak trochu vedlejší. Ano, je pravda, že sankce přinášejí leckomu uspokojivý pocit – představte si všechny ty vypasené zbohatlíky, kteří už nemohou platit v prodejně rolexek kartou Visa – a že na seznamech figurují někteří velmi nepříjemní lidé. Také je pravda, že sankce skutečně vyvolaly na mezinárodních trzích obavy z obchodování s Ruskem – mimo jiné totiž ukázaly, že v čele Ruska stojí lidé, kterým už na mezinárodních trzích nezáleží nebo jim na nich přinejmenším nezáleží tolik jako na územní expanzi ruského impéria.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru