Český statistický úřad vychrlil nová data o chování “dnešních mladých,” čímž otevřel mediální prostor pro skuhrání na téma “dřív byli všichni lepší”. Vlajku boje proti zkaženosti mládeže zvedla Lenka Zlámalová, která se to rozhodla natřít tzv. “mamánkům”. Její využívání statistiky ve stylu vezmu si, co potřebuji, a najdu kauzalitu tam, kde se mi to zrovna hodí, pak korigoval Michal Kašpárek, který její zmatenou interpretaci vrátil zpátky na zem.

Pokud potřebujete kontroverzní vyjádření sociologa na téma “dnešní mladí jsou líní a pohodlní, my byli lepší”, můžete jít na jistotu a zavolat Ivo Možnému. To udělala redaktorka Echa24 Zuzana Lebdušková v textu věnovaném neochotě mladých zakládat rodiny, který rozvíjí tiskovou zprávu ČSÚ. Tentokrát ze dozvíte, že pro tři děti vám stačí garsonka, mladí žijí konzumem a nedostatek peněz je jen iluze. Nakonec kariéru přece můžete nastartovat až po dětech. Pokud pochybujete, Možný vám dá jako příklad sám sebe.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru