Některé věci se vyplatí ignorovat, protože jinak se člověku může lehce stát, že se umaže, sotva se jich dotkne. Patří mezi ně i existence člověka jménem Bartoš, což je kdysi velmi netalentovaný novinář, v oboru proslavený zejména kradením a opisováním cizích informací. Po vyhazovech pro neschopnost hned z několika médií (mainstreamových, samozřejmě, což jen potvrdilo jeho domněnku, že kráčí správnou cestou) pojal Bartoš, přezdívaný ABB, nový podnikatelský záměr: rozhodl se stát mluvčím českých antisemitů, což je sice velmi úzká cílová skupina, ale protože se do tohoto segmentu nikdo soudný dvakrát nehrne, chvíli to může fungovat.
 
Takže proč vlastně tenhle text, když z hygienických důvodů by se jako nejadekvátnější reakce zdálo úplné ticho?
 
Protože k Bartošovu životu a dílu se v pondělním vydání časopisu Týden konečně po letech znovu vyjádřil muž, jemuž Bartoš vděčí za svou slávu - druhý český prezident Václav Klaus. Stalo se tak v rámci textu o českém antisemitismu, jehož byl Bartoš hlavní postavou: vedle kandidatury do Evropského parlamentu za uskupení "Národní demokraté" totiž jeho mysl nyní opět zaměstnává sepisování seznamů, jakými se proslavil již před pár lety. Jen tentokrát nejde o soupis "pravdoláskařů", ale rovnou "Židů", samozřejmě jako obvykle v podobných případech sepsaný, protože "přece není zač se stydět".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
reklama
Víte, že...
  • můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
reklama