Policie má málo peněz, a tak se na ministerstvu vnitra uvažuje o tom, že by některé trestné činy prostě nevyšetřovala. Příkladem má být Nizozemsko, kde se například nevyšetřují krádeže autorádií, ty se nechávají na pojišťovnách.

Úvaha zajímavá, vlastně by se moc nezměnilo. Každý, komu někdy vykradli auto, ví, že policie sice vyšetřuje, ale málokdy vyšetří. Není to však jen chyba policie - z podstaty věci se drobná kriminalita vyšetřuje extrémně špatně. Přesto, že je tato informace jasná jak policistovi, tak i okradenému, následuje vyšetřovací kolečko: policista přijede, cosi zapíše, okradeného vyžene na služebnu podepsat protokol, založí ho a… Za pár týdnů přijde dopis, že se vyšetřování "odkládá". To vše jen proto, aby měl okradený potvrzení pro pojišťovnu. Nebylo by tedy opravdu lepší, kdybychom se bez takového policejního mezičlánku obešli?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru