Někdy v létě roku 2010 seděl ve studiu ČT24 jistý dost sebevědomý komentátor a rozvíjel myšlenky na téma "boje s korupcí", který jako své hlavní téma (celkem nepřekvapivě) ohlásil právě se moci ujímající kabinet Petra Nečase. "Myslím, že skutečný důkaz, že je boj s korupcí myšlen opravdu vážně, přijde až v okamžiku, kdy bude zatčena - jak se říká - první velká ryba," pravila ta mluvící hlava a její sebejistý úsměv naznačil, že svou myšlenku sama oceňuje. Tos jim řekl moc dobře. Ten rozumbrada jsem byl já. Dneska už bych patrně držel pusu. Na druhou stranu, v létě 2010 to byl pocit, ke kterému měl člověk docela dobré důvody.

První "velké ryby" jsme se dočkali o necelé dva roky později. V úterý 15. května 2012 dopoledne vypustila ČTK do světa zprávu, která změnila Česko jednou provždy. Den předtím, po osmé večer, zatkla protikorupční policie v Rudné u Prahy středočeského hejtmana Davida Ratha se sedmimilionovou krabicí a jeho blízké přátele Kateřinu Pancovou a Petra Kotta. Lepší kulisy pro První Opravdu Velký Případ (POVP) vymyslet snad ani nešly, tedy do chvíle, než to svou velkolepou produkcí při loňském červnovém slavnostním ukončení politické kariéry Petra Nečase dokázali překonat doktor Ištvan s plukovníkem Šlachtou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru