Středeční výbory ve sněmovně projednávají opět zákon o zveřejňování smluv. A opět se k němu snese nůše pozměňovacích návrhů, které mají jediný cíl – vyjmout z působnosti zákona co největší počet státních úřadů a firem a udělat ze zákona nepřehledný guláš, aby si nikdo nebyl jist tím, co přesně platí.

V oblasti veřejných obchodních společností se vede bitva na ostří už dlouho. Těchto společností u nás máme stovky a jak na úrovni státu, tak na úrovni měst přes ně tečou desítky či stovky miliard korun ročně. Poslanci se Svazem měst a obcí či Svazem průmyslu a dopravy však přicházejí každý týden s nějakou iniciativou, aby se takové a makové firmy z působnosti zákona vyňaly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Chvojka navrhuje zcela z registru smluv vyjmout například SŽDC nebo ŘSD, které je proslulé uzavíráním předražených právních smluv například s jistým panem Muzikářem. Jaký je důvod k vyjmutí ŘSD, když tato instituce beztak musí už dnes všechny svoje smlouvy poskytovat, to ví asi jenom tajnosnubný Chvojka s Muzikářem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru