Usmála se. "A když vám někdo lajkuje vaši fotku na Facebooku, co přesně cítíte?" Poškrábal jsem se na hlavě. Rozhodl jsem se, že se nenechám uvést do rozpaků. "Nic zvláštního," řekl jsem neurčitě a po malé chvilce již upřímněji dodal: "Tak dělá mi to radost, samozřejmě. Asi jako každému."

"No vidíte," odpověděla. Pokračovala v dotazech. Zda dokážu dopředu odhadnout, kolik lajků nějaký můj status dostane. Jestli jeho obsah či formu přizpůsobuji tomu, aby lajků dostal co nejvíc. A zda jsem někdy nějaký status smazal, protože jsem zjistil, že lajků dostal málo. Dobré otázky přímo na tělo, řekl bych. A nikoli, dvaadvacetiletá dívka proti mně není má psychoterapeutka, nýbrž studentka psychologie. Píše bakalářskou práci o vlivu sociálních médií na naše pocity a chování. Požádala mě o konzultaci. "Já zas na tyhle věci žádný velký odborník nejsem," varoval jsem ji po telefonu. "To vím," řekla nemilosrdně. A zasmála se: "Ale jste přece takový sběratel lajků, no ne?"

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru