Po volbách druhého řádu odstoupil šéf druhořadé strany, řekne cynik. A dodá, že rezignace zeleného Ondřeje Lišky nebyla ani tak projevem sebereflexe, jako spíš důsledkem chronického otřesu mozku po opakovaných nárazech na zeď vystavěnou z objektivních problémů a vlastních osobnostních limitů.

Připusťme, že být zeleným předsedou je v Česku, zvlášť když se jmenujete Ondřej Liška, frustrující. Sledujete úspěchy evropských kolegů (v těchto volbách namátkou Německo 10,7 procenta, Velká Británie 7,9, Švédsko 15,2, celoevropsky 6,9 procenta a 52 křesel) a ne a ne se odlepit od tříprocentního zisku. Máte to objektivně těžké. Zelená politika je v Česku porostlém agresivní řepkou a solárními panely nepopulární.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru