Dámy a pánové, milé děti,

zahraniční politika není jednoduchá věc. Zvláště když jste premiérem středoevropského hegemona, jehož říše se táhne od Šumavy až k vrcholkům Jeseníků a kdo ví, jestli jestli je to vůbec konec. Celý svět pečlivě sleduje každý náš krok. Musíme brát ohledy i na méně výrazné sousedy. Třeba Německo, které je ekonomicky závislé na práci našich dělníků. Jsou tady i jiné evropské státy, jejichž jména zní tak cizokrajně, že si je ani nelze zapamatovat.

Naše zahraniční politika byla vždy jasná a čitelná. Vždy jsme bránili slabší a hájili lidská práva. Pokud to pro nás bylo ekonomicky výhodné. V opačném případě jsme odhodláni bránit jakákoli jiná práva, která se vyplatí. Je těžké si to připustit, ale kdykoli může nastat konec světa. Nemá proto smysl cokoli plánovat na dýl, než jsou příští dva dny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru