Sociální demokraté mají prostě smůlu. Patnáct let jsme členy NATO, a když se něco opravdu vážného semele, jsou u toho vždycky oni. Bombardování Jugoslávie v roce 1999. Jedenácté září 2001 a následný odvetný útok na Afghánistán. Útok na Irák v roce 2003 (dobře, to nebyla tak úplně akce NATO, ale stejně jsme tomu neunikli). A teď přítel Obama, ideový spojenec, navrhne víc amerických vojáků v Evropě - a co my, propána, s tím?

"Česká republika nebude patřit a nepatří mezi země, které by volaly po posílení vojenské přítomnosti jednotek NATO v Evropě," odpoví český ministerský předseda Bohuslav Sobotka. To se později pochopitelně ukázalo jako nepřesná formulace, neboť premiér měl prý na mysli větší přítomnost amerických vojáků v České republice, jako kdyby to snad byl nějaký rozdíl. A jako kdyby tu snad už nějací američtí vojáci byli, aby bylo co "posilovat".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru