Dvacátého šestého března 2010 vyšel v MF Dnes článek s titulkem "Pan Čistý vrací ODS do hry o vítězství". Petr Nečas, o němž text pojednával, z něj vycházel celkem dobře: sice poněkud suchopárný a možná i málo rozhodný, ale jinak nepochybně slušný člověk, konzervativec, rodinný typ, který se za téměř dvě desítky let v politice dokázal vyhnout byť i jen podezření z čehokoliv nekalého.

Jinými slovy: muž, jakého ODS přesně v tu chvíli pro nadcházející souboj s Jiřím Paroubkem potřebovala.

Nový lídr ODS, který jen den předtím nahradil v čele kampaně Mirka Topolánka, se ale podle vzpomínek svých spolupracovníků nad titulkem rozčílil. Možná si vzpomněl na Vladimíra Špidlu, kterého tak média pojmenovala po vítězných volbách 2002. Ale ještě spíš už tenkrát dobře věděl, že tento obraz se může velmi rychle změnit a že se v jeho životě skrývá jistá komplikace, která nemůže zůstat utajena navždy.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru