Minulý týden začal putovat Poslaneckou sněmovnou pražský návrh zákona o regulaci prostituce. Norma zaslouží pozornost. Poprvé totiž poslanci obdobný zákon poslali do dalšího legislativního procesu. To se ještě nestalo. Touha státu nebýt už tak bezmocný vůči prostituci je zjevně čím dál vyšší. To ale nic nemění na tom, že návrh Prahy je alibistický a špatný.

Už v roce 2006 chtěla socialistická vláda zákonem regulovat prostituci. Poslanci však nesouhlasili. Další návrh chystali zákonodárci z minulé Poslanecké sněmovny, ale do toho přišly volby. Až nyní nečekaně hodně poslanců normu poslalo k posouzení do výborů. Zjevně však nešlo o většinu liberálů, kteří pokládají prostituci za živnost jako každou jinou. Spíše se vytvořila koalice zoufalých politiků z měst, kteří dobře vědí, co jim neregulovaná profese doma vyvádí. Je sice hodně nepravděpodobné, že by taková norma za spoluvlády lidovců prošla, ale ono zoufalství politiků z měst je dobrým startovním výstřelem k obnovené debatě o regulaci prostituce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru