Letní prázdniny jsou dobou dětí. Nejen děti se dostanou nejblíže ke svému ráji na světě, ale i dospělí se stávají dětmi. Hrajeme si, povolujeme si dobrodružství, celá společnost zjemní, sleví ze svého tempa, nejsme tak důležití a na politické scéně nastává okurková sezona. Kromě toho, že dovolené dospělých se podobají dovoleným dětí, se naše společnost stává dětskou ještě v jednom smyslu.

Friedrich Nietzsche popsal stohy papíru popisem toho, že nás jednoho dne čeká nástup nadčlověka, odtud známe jeho Übermensch. Tento tvor se vyvine z nás lidí, bude hravý, bude mimo dobro a zlo, nebude posedlý racionalitou, nebude posedlý sexem, bude kreativní, bude vládnout lidem a bude mít legii sluhů, kteří se postarají o jeho bezstarostný život, budou mu sloužit od rána do večera, a když bude potřeba, položí za něj život.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru