Minimálně již od antiky lidstvo setrvale degeneruje a evoluci navzdory je každá další generace dětí horší, než byla ta předchozí. V podstatě je zázrak, že dnešní děti vůbec umějí číst a počítat a že se ve volném čase vzájemně nevyvraždí. Minimálně takový obrázek vykouzlíte, pokud se v redakci nudíte a zavoláte několika postarším učitelům s otázkou, jestli náhodou ty dnešní děti nejsou nějaký divný“. A ono že jo.

Takhle nějak se zrodil článek na serveru iDnes.cz s názvem Myšlení dnešní děti bolí a rodiče jsou až agresivní, říkají učitelé. Selektivní paměť a idealizace minulosti jsou výbornými pomocníky. Učitelé s dvacetiletou praxí díky nim bez problémů potvrdí, že dřív bylo všechno lepší a děti hodnější. Podle podobného mustru nicméně vycházejí články kontinuálně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru