Před ztrátou pudu sebezáchovy není imunní žádná politická strana. Takové zatmění, které nyní postihlo pražskou organizaci TOP 09, se ale vidí málokdy. Její předseda Jiří Vávra, jenž se nedostal na komunální kandidátku, žádá celostátní vedení o nové hlasování. A primátor Hudeček, jehož kandidatura na pražského lídra prošla o jediný hlas, vyhrožuje odchodem ze strany, pokud by k revokaci došlo. Lze si představit důslednější sebedestrukci?

Pozoruhodná je tvrdošíjnost, s níž primátor odmítá pustit Vávru na kandidátku. Vždyť běžně se takové střety řeší tím, že druhý nejsilnější aspirant na lídra zaujme na kandidátce místo dvojky. Vysvětlení, které nabídl jeden z Hudečkových spojenců, a sice že Vávra má politický sex-appeal asi jako strouhaná mrkev, je nedostatečné, až hloupé.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru