Které investiční rozhodnutí z minulého roku vyneslo nejvíce? Akcie, komodity či třeba umění? Ne, pokud důchodová komise přesvědčí vládu o rušení druhého pilíře penzijního systému, pak investory roku 2013 bude oněch 83 tisíc Čechů, kteří vsadili na fondové spoření. Politické zadání zrušit za každou cenu druhý pilíř bude totiž pro stát pravděpodobně mimořádně nevýhodné.

Umožní účastníkům na rozloučenou vyvést nejen své vlastní vložené prostředky, ale i převedené prostředky z prvního průběhového pilíře. K tomu pravděpodobně stát ponechá výměru důchodu v prvním pilíři nezměněnou. A ještě se bude třást před vlnou žalob naštvaných účastníků, kteří by stokrát raději byli nadále dlouhodobými střadateli na penzi než úspěšnými krátkodobými spekulanty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru