Británií projela cyklistická Tour de France. Byla to velká sláva. Úřady v Yorkshiru opravily silnice, nazdobila se města i vesničky, rozvěsily fáborky a balonky. I ti, kdo nerozeznají silniční speciál od horského kola a myslí si, že Froome je značka pracího prášku, si našli místo podél trati. Takových lidí se za tři dny našlo pět milionů. Ano, pěti milionům lidí stálo za to, vystát několik hodin v krajně nepohodlné pozici, aby pak dvě stě pestře oděných šílenců udělalo kolem nich "frnk" a zmizelo kdesi v dáli...

"A to je všechno?" dotázala se v cíli první etapy v Harrogate pětiletá holčička svého tatínka, když se kolem nich v rychlosti mihli špičkoví spurtéři. "No, vlastně ano," odvětil s rozpaky tatínek, který se na tuhle konverzaci evidentně nepřipravil. Vzpomněl jsem si, jak jsme v roce 1986 stáli se spolužáky na Prašném mostě v Praze a mávali na uvítanou Michailu Gorbačovovi. Kolem nás projelo několik limuzín s tmavými skly, kdy se nedalo ani odhadnout, kde Gorby sedí, a my se na sebe jen rozpačitě podívali...

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru