Jelikož na svět přichází neustále nějaké nové generace, čímž vzniká značný zmatek, začaly se tyto generace klasifikovat. Po populární generaci X již nějakou dobu dorůstá generace Y (víceméně lidé narození mezi lety 1980–2000). Samozřejmě je o dost horší než ta předchozí, byť ta rovněž za moc nestála, protože nezažila 2. světovou válku, takže o životě beztak nic nevěděla. Generalizovat takhle široké rozpětí je možná ještě větší demagogie než určovat charakteristiky lidí dle znamení zvěrokruhu, ale budiž.

Jedná se o generaci, která vyrostla s počítači a na internetu. Mezi její charakteristiky údajně patří sebejistota, tolerance, sklony k narcismu, ale také pragmatický idealismus a touha udělat svět lepším. Optimismus a vysoké nároky na pracovním trhu se však brzy v různé míře srazily s realitou ekonomické krize.

Vzhledem k širokému záběru se této (mé/naši) generaci lze věnovat z kterékoli strany. Zůstaňme tentokrát u pracovního trhu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru