Vzpomínáte na jméno Tomáš Krčmář? Je to majitel ostravského hotelu Brioni, který před čtvrt rokem zavedl své soukromé sankce proti Rusku. V jeho hotelu se nesměli ubytovat občané Ruské federace, ledaže by podepsali prohlášení, že nesouhlasí s anexí Krymu. V českých médiích se strhla vášnivá debata o etické, právní a byznysové stránce věci. Výsledek? "Před třemi týdny jsme to zrušili," říká do telefonu recepční čtyřhvězdičkového hotelu ve Stodolní ulici. A pocítil "sankce" vůbec nějaký Rus? "Ne, žádný problém jsme neměli."

Potlačme jízlivou poznámku, že politické odhodlání vydrželo majiteli jen do chvíle, kdy začala být v Ostravě kvůli festivalu Colours nouze o ubytování, jakož i úvahu, zda nakonec nešlo jen o chytrý způsob, jak se dostat do médií. Využijme konec akce pana Krčmáře ke zhodnocení, jaké mají zastánci soukromých protiruských sankcí v Česku reálné možnosti. A také k otázce, zda nakonec nutně nevyrábějí morální kýč. Předem upozorňuji, že to pro ně nebude úplně veselé čtení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru