Podle ombudsmanky Anny Šabatové mají homosexuální páry právo adoptovat děti. Tradiční kontroverzní téma se opět cyklicky vrací do veřejné diskuse. Možná by ale bylo lepší neřešit primárně právo kohokoli na adopci, ale především právo dětí na důstojný život s lidmi, kteří je dokážou elementárně zabezpečit a poskytnout jim lásku a péči.

Představa, že rodinu tvoří muž a žena v manželském svazku už dávno vzala za své. Ještě relativně nedávno, v roce 1989, se nesezdaným párům narodilo pouze 8 % prvorozených dětí. V roce 2010 se toto číslo dostalo poprvé přes 50 %. Známým faktem také je, že polovina manželství končí rozvodem. Skoro pětina rodin je tvořena pouze jedním rodičem, nejčastěji matkou. Co bylo kdysi stigmatem, se postupně stalo běžnou normou, aniž by společnost dospěla do anomického stavu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru