Pan Chaloupka je v zásadě smutná postava, jejíž slova a činy bychom mohli přejít odkašláním. Vliv bývalého poslance Věcí veřejných a dnešního předsedy čehosi jménem "Republika" je a zůstane úplně marginální a jeho facebookový účet může ze všeho nejlépe sloužit těm, kteří na to mají čas a chuť, k nácviku svižné polemiky známé též jako trolling.

Půlroční podmínka, kterou teď Chaloupka za své výkony na sociální síti dostal, vypadá ale hodně přísně. Zvlášť pokud si na Facebooku přečtete vlastně kteroukoli debatu, v níž se objeví slovo "Rom". (A že jich je.) Pokud hodlá česká justice trestat každý podobný projev, měla by nejspíš zřídit - jako kdysi na fotbalových stadionech - zvláštní soudní síně, kde bude všechny obdobné případy expresně odbavovat. Pokud začne od září, má tak do roku 2030 zaručený program, i když se bude zabývat jen letošními debatami.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru