Americký velvyslanec v Praze Norman Eisen si tiše pro sebe počítá anglicky "one, two, three, four...", aby pak na konci číselné řady přeskočil do hlasité češtiny. "Pět, pět židlí bereme." Jeho čeština je milá, což velvyslanec dobře ví. Však právě proto to dělá. Aby skepticky naladěné Čechy, a tím spíše pak novináře odzbrojil. Kovové židle si přenášíme ke kulatému stolu v atriu velvyslancovy rezidence v bývalé Petschkově vile v Praze-Bubenči. Dozvídáme se, že jen pár dnů předtím Norman Eisen u stejného stolu obědval s prezidentem Milošem Zemanem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tiskový atašé americké ambasády Daniel Ernst si možná myslí, že už je na vše připraven, už ví, že dodržování protokolu není velvyslancova oblíbená disciplína. Ale přesto jej asi zaskočí, když se zeptá: "Zatím jsme off record, ale myslíte, že můžeme do novin mluvit o tom, co mi zde prezident Zeman řekl?"

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru