V zemi, jejíž prezident-kuřák tvrdí, že kdo kouří, podporuje ekonomiku, asi nepřekvapí, že se zákaz kouření v restauracích prosazuje deset let. A že i tentokrát bude v parlamentu asi zastaven. Argumenty jsou pořád stejné.

Kromě těch zemanovských - kdo kouří, pomáhá státu - je to ohled na menší provozovny, které prý kvůli kouření přijdou o tržby kouřících pijáků. A pak také protibruselská hrdost, která velí neskákat, jak Brusel píská.

HNDialog na Facebooku

Názorový server HNDialog najdete také na Facebooku ZDE

V restauracích se ale nekouří ani jinde na světě, není to bruselský výmysl, nýbrž civilizační trend. Tedy přinejmenším v okruhu západních společností, kde se tabakismus rozvinul v závislost sociální a identifikační, stylotvornou, kterou podporují podprahové marketingové prostředky. Nekouřit, minimálně na veřejnosti, je už v některých společnostech stejně populární jako pojídání vegetariánských jídel v Berlíně nebo běhání pro zdraví prakticky po celém světě.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru