Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček "vyřešil" pro sebe případ zabíjející sestry v rumburské nemocnici velmi jednoznačně. Šílence ze systému úplně vystrnadit nelze, není tedy třeba systém nijak měnit. A potom eutanazie je nepřípustná, ostatně vládní programové prohlášení v tomto směru hovoří jasně.

Ani jeden z ministrových postojů nelze při nejlepší vůli stoprocentně přijmout. Samozřejmě že ze žádného ze sociálních systémů nelze úplně vyloučit chorobnou či jinak posunutou lidskou psychiku, lze ovšem minimálně vytvořit silný kontrolní a preventivní přijímací systém, který by případům, jako je ten rumburský, bránil. A ministru zdravotnictví by spíš slušelo, kdyby nějakou takovou větu v tomto směru vyslovil, než aby celou věc fatalisticky bagatelizoval tím, že někdy se zkrátka stane a stávat bude.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru