Proč je podoba občanského zákoníku a jeho změny tak důležitá? Aniž si to často uvědomujeme, i pouhý nákup v obchodě, oběd v restauraci či cesta tramvají nás totiž vrhají do "občanskoprávních" vztahů. Občanský zákoník by proto měl být takový, aby náš "právní život" byl klidný, srozumitelný a spravedlivý.

Jediná poctivá cesta k takovému cíli je zákon stvořený znalci právní teorie i praxe. Zákon respektující historický vývoj práva. Zákon pružně a jednoduše reagující na dnešní společenský i ekonomický život. Jen takto vzniklý zákon bude takřka beze změn platit dlouhá desetiletí a občané se jej naučí znát, respektovat a ctít jako jeden z mála pevných bodů svého života.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru