Pavla Hasenkopfa byste na ulici skoro určitě přehlédli. Drobný, docela nenápadný čtyřicátník, který se veřejně umí nejvíc rozvášnit na Facebooku. A taky, jak nám připomněl tento týden, v kontaktu s Kanceláří prezidenta republiky. Není se mu co divit.

Hasenkopf zažaloval Hrad za to, že jej prezident Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář označili za jednoho z hlavních autorů Klausovy rozlučkové amnestie z ledna 2013. Pavlu Hasenkopfovi plně rozumíme, kdo by taky chtěl být pod něčím takovým podepsaný. Hasenkopf jako subalterní hradní úředník na žádost svých nadřízených sice jistou verzi amnestie připravil, ale bod, který vzbudil největší veřejné pohoršení, tedy prezidentský pardon v řadě dosud neuzavřených případů táhnoucích se z devadesátých let, nevymyslel.

To také dokázal, u soudu ovšem nakonec v pondělí přistoupil na smír navrhovaný od začátku soudkyní Veronikou Křesťanovou. Že to byl omyl, zjistil už druhý den, kdy se z hradního sklepení zjevil kancléř Vratislav Mynář, aby celou dohodu shodil a znovu zopakoval, že Hasenkopf byl jedním z hlavních autorů amnestie, a tudíž prý nemůže být ani řeč o tom, že by snad Hrad, tedy pan prezident a on, Mynář, uznal chybu. Hasenkopf se vytočil do nejvyšších obrátek, takže celý mimořádně trapný příběh může psát další kapitolu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru