Celou debatu odstartovala studentka Anna Sazonovová, když se na mládežnickém fóru na jezeře Seliger zeptala ruského prezidenta Vladimira Putina, zda nemůže v případě Kazachstánu dojít k opakování ukrajinského scénáře. Jeho odpověď zněla: "Kazachstán je naším nejbližším spojencem. Nursultan Nazarbajev udělal unikátní věc: vybudoval státnost tam, kde nikdy nebyla."

Na sociálních sítích v Kazachstánu to vyvolalo bouřlivou diskusi. Nešlo ani tak o Putinova slova, ale o samotnou otázku. Nikdo totiž nevěří, že se na podobných setkáních může každý ptát, na co chce.

V článku se dále dozvíte

  • Kazachstán musí brát varování z Kremlu vážně, paralel s ukrajinskou situací se dá nalézt více než dost. Především jde o ruskojazyčnou menšinu, která činí podle odhadu z ledna tohoto roku přes 3,5 milionu lidí. To odpovídá zhruba pětině kazašské populace.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.