Z billboardového pralesa, v který strany proměnily hlavní město, mizí obří tvář primátora Tomáše Hudečka se sdělením: Vracíme vám Prahu. Kdo chce takto ulevit zamořenému veřejnému prostoru? Žádný dobroděj. To se jen firma BigBoard mstí primátorovi za vyhlášku omezující velikost billboardů na šest metrů čtverečních.

Podle BigBoardu poškodil magistrát svým omezením investici firmy o stovky milionů. To jistě. Ale poškozením investic reklamních firem je i úplné odstranění billboardů z okolí dálnic a silnic první třídy, které má platit od roku 2017. Veřejný zájem na bezpečnosti dopravy zde konečně převážil nad zájmem komerčním. V čem je ale nebezpečnější billboard na silnici první třídy než na pražské Jižní spojce?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru