Petr Fischer v článku „Repríza Nečasova melodramatu“ zdůrazňuje morální principy kauzy Vojenského zpravodajství. Tvrdí, že „špinavé rodinné prádlo na veřejnost obvykle nepatří, ale když se špinilo ve vládních kabinetech, je třeba proprat je – řádně a veřejně“. Morální soudy však často nekorespondují s trestně právní rovinou a jsou používány selektivně. O tom, že se u nás neměří stejným metrem a presumpce viny politiků neplatí pro každého, nelze pochybovat. Zdůvodnění Bohuslava Sobotky, že si pořídil byt z poslaneckých náhrad, přecházejí mnozí bojovníci proti „nemravnostem“ bez povšimnutí, zatímco ve Velké Británii ministři za zneužití těchto náhrad odstupují. U nás „morální soudy“ někomu projdou, jinému nikoli. Často podle politické preference, a dnes už i podle majitele vydavatelství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru