Česko drtí křižácká výprava Martina Konvičky, který zuby nehty brání Českou republiku před zavedením práva šaría a okamžitým připojením k Islámskému státu. Na Slovensku vede katolický a konzervativní odboj zničující válku ve jménu zachování “tradiční” “rodiny.” Překvapivě ji však neohrožuje rozvodovost či nezájem mladších ročníků “tradiční rodiny” zakládat, ale zákeřní homosexuálové.

V sobotu čeká Slováky ožehavé referendum na téma “v jakém století si myslíte, že zrovna žijete”. Dvě otázky ze tří míří neomylně proti homosexuálům. A byť Slováci nevykazují takové liberální či nihilistické (vyberte si sami) rysy jako Češi, o neplatnosti referenda nejspíš rozhodne nezájem a malá účast.

1. července to bude 9 let, kdy v České republice vstoupil v platnost zákon o registrovaném partnerství. Do Poslanecké sněmovny se tento zákon vracel opakovaně od roku 1997. Trvalo devět let, než se jej podařilo prosadit. Během té doby se to argumenty o ohrožení “tradiční rodiny” jen hemžilo. Pojďme se tedy zkusit podívat, jak moc registrované páry zdecimovaly českou rodinu.

V roce 2007, rok po zavedení registrovaného partnerství, dosáhl počet sňatků (tedy počet nově založených “tradičních rodin”) desetiletého rekordu a oddáno bylo 57 157 párů. Zda se jednalo o reakci vyděšených heterosexuálů na pocit ohrožení, či šlo o dílo náhody, o tom již statistiky mlčí. Nicméně v celkovém pohledu počet sňatků od roku 1989 neustále klesá. Dva svobodní snoubenci (ani jeden nebyl rozveden nebo není vdovcem) tvoří v celkovém počtu sňatků zhruba 64 % (údaje z roku 2011).

Jak říká staré slovanské přísloví: Není rozvodu bez svatby. Okolo inkriminovaného roku 2006 se počet rozvodů nezměnil. V České republice dlouhodobě osciluje mezi 45 a 50 %. Na vysoká čísla se však lze dívat i optimisticky. Pokud jste vdané nebo ženatí, je 2x pravděpodobnější, že zemřete, než se rozvedete.

Názory na Facebooku

Logo sociální sítě Facebook.Názorovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

K adopcím dětí homosexuálními páry se Česká republika ještě nedostala, takže je stále čím strašit. Co týče vlivu roku 2006 na úhrnnou plodnost v naší zemi, lze odpovědně konstatovat, že je nulová. Děti jsou podle všeho netečné k právním úpravám lidského soužití. Stejně jako od sametové revoluce klesá počet uzavřených manželství, roste kontinuálně počet dětí, které se narodí mimo něj. V současnosti se 45 % dětí narodí mimo manželství.

Homosexuální svazky nemohou tradiční rodinu ohrozit, protože tradiční rodina je mýtus. Právní úpravy sice mají svou představu o tom, v jakých konstelacích by lidé měli žít, nicméně ty to zajímá čím dál méně. Jednotlivé statistické kategorie (sňatky/rozvody) nepokrývají čím dál širší skupinu lidí a osudů. Smiřte se s tím, že manželství je jen jedna z možných variant lidského soužití.

Pokud se někteří Slováci opravdu bojí o osud své tradiční rodiny, nejlépe jí v sobotu poslouží společným výletem někam do přírody.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru