Po celonočním maratonu v Minsku byla některými médii zveřejněna dohoda, která by měla zastavit válku na Donbasu. Není tam nic nového.

Zastavení palby o půlnoci ze soboty na neděli. Stažení těžkých zbraní od fronty, výměna všech zajatců způsobem „všichni za všechny“, amnestie pro všechny občany, kteří se konfliktu účastnili, změny ústavy směřující k decentralizaci (která v dané redakci dokumentu vypadá hodně jako autonomie), nové místní volby, kontrola hranice mezi separatistickými republikami a Ruskem silami OBSE, volný přístup dodávek humanitární pomoci, obnovení výplat penzí a sociálních dávek obyvatelům Donbasu. Snad jediné zajímavé je, že v dokumentu se Německo a Francie zavazují, že pomohou technicky penze vyplácet.

V článku se dále dozvíte

  • Hranice mezi „lidovými republikami“ a Ukrajinou budou provedeny podle linie příměří o sobotní půlnoci.
  • Znamená to tedy, že do té doby se obě strany budou snažit obsadit tolik území, kolik jen dokáží?
  • Jaká bude role OBSE, která má kontrolovat dodržování příměří?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.