Kdo nezná svou historii, je odsouzen k tomu, aby si jí zopakoval. Tento klasický výrok je, a ještě mnohokrát bude, připomínán, a to zejména v souvislosti s letošním 70. výročím konce II. světové války, dosud nejhoršího konfliktu lidských dějin. Co však dělat s tím, kdo si myslí, že svou historii zná, a proto zoufale touží právě po jejím opakování?

Proč? Protože má pocit, že byl zostuzen, podveden a jeho oběť tak přišla vniveč. Mír a prosperita, kterým se těšíme, pro něj totiž nejsou důležité, pokud to není jeho mír (a o prosperitu mu nikdy nešlo). Ten někdo, je ruský prezident Putin, a za ním, přinejmenším dosud, stojí v pevně semknutém šiku představitelé všech politických stran ruského parlamentu, pravoslavná církev, reprezentanti velkého byznysu a 86 % obyvatel Ruské federace.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru