Podle listu Financial Times řecký premiér Alexis Tsipras nabídl věřitelům takřka bezpodmínečnou kapitulaci. Aby si udržel tvář, žádá o drobné úlevy, jako je speciální DPH pro obyvatele ostrovů, pomalejší zvyšování věku odchodu do důchodu či speciální fond solidarity pro chudé penzisty. Věřitelé jistě tyto drobnosti rádi odkývají, aby už celý řecký bolehlav měli z krku.

Ale tím nic přece nekončí. Tsipras dovedl Řecko na samý okraj bankrotu, a i když se nyní poskytne Řecku další záchranný balík ve výši 29 miliard a Evropská centrální banka opět rozjede ve velkém financování vyschlých řeckých bank, ekonomické škody po Tsiprasovi jsou už tak velké, že půjde jen o další čekání na čtvrtý záchranný balík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru