Vladimír Putin se po deseti letech vypravil do New Yorku na zasedání Valného shromáždění OSN. Dle ruského tisku se v USA mělo jednat o událost roku, neboť si běžní Američané Putina váží, obdivují ho a neustále o něm mluví. Rovněž se mělo jednat o velký Putinův mezinárodně-politický úspěch, respektive další z řady nepřetržitých úspěchů, neboť si s Obamou hodlal důrazně promluvit o Sýrii.

Ve skutečnosti drtivá většina Američanů netuší, že nějaký Putin existuje, a dost možná netuší ani to, že existuje Rusko nebo Evropa. Ne že by jim to bylo ke cti, ale způsob, kterým ruská média o Putinově návštěvě OSN referovala, nanejvýš výmluvně ilustruje, jaký mindrák ruský vládce, stejně jako jeho sovětští předchůdci, z USA má. Putin z tribuny Valného shromáždění promluvil a, stejně jako jakýkoliv jiný řečník, přednesl svůj pohled na události, které považuje za podstatné. Nikdo, kdo jeho, respektive ruská, vyjádření k oněm tématům zná, nemohl být překvapen, protože Putin, byť jazykem o něco méně agresivním, než kterým se běžně prezentuje doma, jen zopakoval již mnohokrát řečené.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru