Takže senátor a bývalý severomoravský hejtman za ČSSD Jaroslav Palas si postavil penzion z peněz, které si nemohl vydělat za celý život.

Policejní zjištění, o němž informovaly tenhle týden Lidové noviny, jen potvrdilo tušení, které jsme všichni měli pět let. Přesně od chvíle, kdy v roce 2010 časopis Týden na Palasovu haciendu v Beskydech upozornil.

Upřímně řečeno, nikoho to až tak nepřekvapilo a nikdo o tom, jak asi Palas k penzionu přišel, nepochyboval. Úplně stačila hejtmanova pověst, jeho veřejně známý plat z veřejných funkcí a krátký pohled na jeho čestné prohlášení o výši úspor, které v roce 2002 měly činit 200 tisíc korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru