Největší výhodou demokracie je možnost svrhnout špatnou vládu bez násilí, jen prostřednictvím voleb. Předpokládá to pak ale, že je někdo ochoten, připraven a schopen se moci ujmout, vládnout a spravovat stát nebo město. Teoreticky je to jasné, prakticky ale právě teď v Praze zjišťujeme, jak obtížná a už mimochodem skoro nekonečná může být ona druhá fáze.

Pražanům se nepochybně ulevilo, že jim už nevládne Pavel Bém, kterého ještě v roce 2006 podarovali 53 procenty hlasů. Ale rozhodně pak nebylo v plánu a hlavně v zájmu Pražanů, aby po pádu Béma v roce 2010 následovala pětiletka, během níž už hlavnímu městu vládly čtyři různé mocenské kombinace, tři primátoři a město se právě teď chystalo na pátou koalici a možná i čtvrtého držitele primátorského řetězu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru